Yol Öğretir!

arrow-long-down

Eskişehir’de de gezmek için yaşayan, yaşamak için gezen bir grup gönüllü seyyah var. Coşkun Aral’ın belgesellerini seyrederek büyümüş, dünya atlasına bakarak hayallere dalmış ve bir gün bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için yollara düşmüş bir grup gezgin…

 

Gezmek için zengin olmak gerektiğine inanmayan, imkânsızı mümkün kılan bir grup gerçekçi hayalperest. Birçok ülkeye yaptıkları yolculuklarda gördükleri değişik yemek, eğlence, işletmecilik kültürlerini Eskişehir’e taşımışlar.

 

Bugün kafe ve restoran işletmeciliğinde birçok konuda Türkiye’ye ilkleri getirip öncülük yapıyorlar. Eskişehir’de doğan, Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya’daki kafeleriyle büyüyen bu gezginler tecrübelerini gezgin ruhlu insanlarla paylaşıyorlar.

 

Varuna Gezgin’in amacı 150’den fazla ülkeye sponsorsuz ve bağımsız şekilde yaptığımız sırtçantalı gezilerden elde ettiğimiz tecrübeleri paylaşmak ve yola çıkma cesareti kazandırmak.

2013

Lonely Planet Turkey, Guide Book – TOP CHOICE

2017

Osmangazi Üniversitesi – Eskişehir’e Değer Katan 7 Marka

2018

TimeOut, Yılın En İyileri – Juri Özel Ödülü

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Awards

In July 2006, Ramsay won the Catey award for “Independent Restaurateur of the Year”, becoming only the third person to have won three Catey awards.

award-logos-example